New York IV – värviline New York

Ongi käes viimased päevad Aamerikamaal. Endal on küll tunne nagu oleks vähemalt kuu siin juba olnud, sest kõik päevad on nii aktiivsed.

Esmaspäeval otsustasime ka natuke kultuursed olla ning külastasime Central Pargi juures asuvat Metropolitani kunstimuuseumi, mis on USA kõige suurem kunstimuuseum. See oli tõesti – suur ja nii ilus! Muidugi kõik teosed olid samuti väärtuslikud ja põnevad, aga mind paelus rohkem isegi kui ilus ja võimas muuseum ise välja nägi. Kõik detailid ja värvide lahendus oli täpselt paigas. Sisuliselt võiks seal veeta päevi, aga me saime umbes 3 tunniga üsna küllastuse. Ei jõua kõike seda kultuuri vastu võtta ning kuna ma pole ka suur kunstiteadlane, siis oli täiesti piisav.

 

Tuntud kohtadest käisime veel Grand Central Terminal‘s, kuhu jõuavad New Yorgi lähipiirkondi teenendavad rongid. Jaam on paljudele kindlasti tuttav mitmetest filmidest. Huvitav vaatepilt oli veel see, et muidu vanas stiilis hoone teisel korrusel ja rõdul oli suur Apple store.
Ülejäänud aja veetsime lihtsalt ringi kõmpides. Kuna kõht oli tühi ja mul oli suur rasvaste ja soolaste friikate isu, tegime Bryant pargis veel väike McDonaldsi friikate ja kohvi vahepeatuse. Samuti käisime veelkord ühes mega hiiglaslikus 5-korruselises Victoria Secreti poes. Olen neid varem ka külastanud, aga see oli ikka klass omaette. Viimasel korrusel oli eri väljapanek mitmetest tuntud modellide showde kostüümidest.

Teisipäeva hommikul oli üllatuseks jäetud meile terve karp Dunkin Donutsi sõõrikuid. Mul oli kindel eesmärk need reisi jooksul ära proovida. Täidisega olid päris head, aga siiski minus erilist vaimustust ei tekitanud. Üsna rasvane ja ülimalt magus saiake lihtsalt.

Plaanis oli natuke kergem shopingupäev, aga välja tuli ikka nii, et jõudsime kell 10 läbi koju. Kuna linnas oli ka metrooga päeval õnnetus, oli kogu liiklus natuke häiritud. Võtsime suuna Chinatowni ja Little Italy poole ning sealt edasi Greenwich Village, mis on natuke boheemlaslikum elamurajoon Manhattani läänekaldal. Piirkonnas on palju välikohvikuid, baare ning üldse selline natuke hipide ja euroopalikum õhkkond. Meile emaga seal väga meeldis – kui saaksin valida, siis ilmselt elamiseks Manhattanil oleks see väga mõnus piirkond.
Ülejäänud päeva avastasin endas shopingugeeni – jah, see on tõepoolest olemas! Kui alguses arvasin, et ma ei oska USAs shopata, siis ma ikka eksisin. Siin võib ennast sisuliselt hulluks shopata. Lõpuks väsisin sellest nii ära, et tuli totaalne limiit… Kui rahast olime lahti saanud, kõndisime natuke veel jõe poole, et jalutada vanale raudtee 2,3 km pikkusele sillale rajatud pargis High Line. 20. sajandi algul rajati see, et võtta raudtee koormust vähemaks maa pealt, kuid sajandi lõpus jäi see sisuliselt kasutuseta. Nüüd on sinna rajatud jalutamiseks mõeldud mõnus park, kust avanevad head vaated Hudsoni jõele.

Lõpetuseks mõned huvitavad inimesed metroost ja tänavatelt. New York on ikka värvikas, fotograafidele on siin materjali palju.

4 kommentaari “New York IV – värviline New York

  1. Väga ägedad reisipostitused! Võiksid teha postituse ka sellest, millised on parimad shopingukohad ja mida ostnud oled 🙂

    Meeldib

  2. Aitäh! Mul on endal nii hea meel, kui inimestele neid lugeda meeldib, sest vahepeal võib selline tekst teistele igav olla.

    Teen eraldi postituse ka shoppamiskohtadest ja soovitustest.

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s