Toscana: avastame piirkonda

Antud postituses annan lühikese ülevaate Toscana piirkonna meeldejäävamatest kohtadest. Reisist on möödunud juba üle 8 kuu ehk esimesed emotsioonid on küll ununenud, kuid praegusel ajal on tore tagasi vaadata suvisele reisile.

Suurema osa ajast veetsime Toscana piirkonnas, kus vahemaad on tegelikult väikesed. Ööbimise igas kohas 2 ööd ja tiirutasime väga palju ringi, mis augustikuu kuumusega oli tegelikult paras väljakutse ja seadis kahtluse alla minu igasuguse füüsilise vormi ning kuumataluvuse. Tagant järgi mõeldes oleksin hea meelega olnud rohkem päevi rahulikult kuskil agriturismos, mis olid lihtsalt imelised. Kuna mul oli aga hüper-aktiivne reisikaaslane, kes  ühe koha peal olemist ei salli, sai valitud väga aktiivse reisi kasuks.

Firenze

Firenzesse saabusime bussiga Bergamost ning veetsime seal reisi alguses 1,5 päeva ja lõpus pool päeva. Mulle antud linn väga meeldis – imeline vanalinn, toomkirik, Ponte Vecchio, Duomo, Piazza Duomo, Arno jõgi ja palju muud. Ideaalne pika nädalavahetuse sihtkoht, kuhu tahaksin kindlasti tagasi minna. Kuna aega oli vähe, jätsime muuseumid teiseks korraks ning nautisime lihtsalt linna ja häid toite.

thumb_IMG_2558_1024

Toiduhuvilistel soovitan kindlasti külastada Mercato Centrale‘t, kus on võimalik proovida Itaalia köögi erinevaid võimalusi. Samuti lisaks traditsioonilistele restoranidele on väga populaarne tänavatoidukoht All’Antico Vinaio, kus valmistatakse kõige värskemast toorainest võileibu, mis on lihtsalt imelised. Tegu on väga populaarse kohaga ning lähiümbruse tänavad on tavaliselt täis inimesi nende võileibu söömas.

Agriturismo Pieve Sprienna

Teise Firenze päeva õhtul võtsime rendiautoga suuna Toscana maapiirkonda ning sõitsime Sienast edasi Agriturismo Pieve Sprienna-sse. Tegu oli imelise turismitaluga, kus oli olemas nii bassein, ratsutamisvõimalus ning igas suunas suurepärased vaated. Oleksin võinud hea meelega terve nädala ainult seal veeta.

Minu kindel soov oli minna ka ratsutama – sai ju kunagi ammustel aegadel vahelduva eduga ligi 7 aastat seda harrastatud. Agriturismo juures oli väga muhe meesterahvas, kes seal talli pidas ning ratsamatku pakkus. Valisime tunnise matka, kus oli peale meie kahe veel üks Kanada perekond ehk kokku viis inimest. Ülejäänud olid kõik täiesti algajad ehk kogu matk oli väga aeglane – oleksin ise eelistanud ka natuke kiiremaid samme hobusega teha. Siiski kokkuvõttes oli väga mõnus Toscana õhtust päikest nautida hobuse seljas vaatega veiniistandustele.

Val d’Orcia ja Montalcino

Pieve Spriennast vaid pooletunnise sõidu kaugusel on Val d’Orcia piirkond, mida tuntakse Lõuna-Toscana imelise ja puutumatu maastikuga piirkonnana. Üsna lähedal asuvad mitmed väikesed linnad nagu Montalcino, Pienza, San Quirico d’Orcia – kõik omamoodi itaaliapäraselt armsad ja romantilised. Kuum ilm ja turismi tipphooaeg võttis natuke kogu seda ilu vähemaks, sest igasse linna sisenemise juurde kuulus parkimiskoha otsimine ning treppidest ronimine.

Siena

Pärast kahte ööd Pieve Spriennas võtsime suuna Volterra poole. Teel sinna külastasime Sienat, kus võrreldes eelmiste linnadega oli tunda natuke suurlinna hõngu. Siena keskel asub suur väljak, kus peetakse tuntud ratsavõistlust, mis oli sel aastal just paar päeva tagasi toimunud.

thumb_IMG_2810_1024

San Gimigano

Järgmine peatus oli San Gimigano, mis on oma tornide tõttu kutsutud nimega “keskaegne Manhattan”. Linn ja selle tornid paistavad ümbruskonnas sõites üsna kaugele, mistõttu on raske seda mitte märgata ja on kahtlemata külastamist väärt.

thumb_IMG_2812_1024

Volterra

Järgmised kaks ööd veetsime Pisa maakonnas oleva väikese linna Volterra mäejalamil apartment-hotellis Villa Rioddi – antud ööbimiskoha jaoks on mul ainult ülivõrdes kiidusõnad. Hotelli omanik elab oma perega kõrval majas ning kogu teenindus oli väga personaalne ja soe. Ja need hommikusöögid – kümned erinevaid soolased ja magusad küpsetised, salatid, singid-juustud, magustoidud. Kindlasti oli sealne hommikusöök üks reisi elamustest – juba ainult seetõttu soovitaksin sinna minna. Lisaks muidugi kaunid vaated ja bassein.

Volterra oli ise samuti armas väike linn mäe otsas – ilmselt selleks ajaks oli juba natuke küllastumus tekkinud ehk kohati tundusid kõik linnad üsna sarnased. Siiki saime sealt ühe huvitava jäätiseelamuse võrra rikkamaks. Leidsime koha, kus müüdi tumeda šokolaadi-trühvili jäätist – väga teistsugune maitsekombo. Mu reisikaaslane oli nii vaimustatud sellest, et otsis antud maitset ka teistest linnadest, kuid kahjuks rohkem me seda ei leidnud.

Castagneto Carducci

Volterra juurest sõitsime ranniku poole Castagneto Carducci piirkonda, kus on näiteks Bolgheri küpresside allee. Kuna antud päeval oli ilm tavapäraselt kuum ja reisiväsimus hakkas peale tulema, otsustasime ülejäänud aja enda hotellis veeta ning mõnusates kohvikutes veini juua. Iseig mu kaaslane, kes muidu alkoholi üldse ei joo, tellis kuumuse tõttu endale külma õlle – see juba näitab midagi.

Lucca

Viimane Toscana linn, mida külastasime oli Lucca. Pisa otsustasime vahele jätta loetud arvustuste põhjal ning pilt viltuse Pisa torniga ei olnud meie jaoks piisav põhjus. Kuna kirjutamise hetkel on reisist juba 8 kuud möödunud, on juba kahjuks värskemad muljed ununenud. Lucca jäi meelde kindlasti oma uhke linnamüüriga. Samuti saime seal kaela reisi ainukese ja üli tugeva vihmasaju koos äiksega.

Kindlasti on iga Toscana linn omamoodi ja avastamist väärt juba kasvõi ainult veini – ja toiduelamuste tõttu. Minu soovitus oleks valida siiski pigem vähem kohti ja linnasid ning nautida rahulikumas tempos Itaaliat. Külastamata jäid ka veiniistandused, mis peaks Toscana puhul olema justkui kohustuslik. Kuna mu reisikaaslane aga alkoholi ei tabi, jäid veini degusteerimised plaanist välja.

Lisaks Toscanale tegime põike ka Cinque Terre piirkonda, millest annan lühikese ülevaate järgmises postituses.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s