Töökohaspordikuu – MyBody on valmis!

Pildiotsingu töökohaspordikuu tulemus

Kuna september on EOK poolt kuulutatud “töökohaspordikuuks”, võtsin tööl initsatiivi ning tegin ettepaneku midagi sportlikku koos teha. Meie firma ju sisuliselt tegeleb tervisliku eluviisi edendamisega. Seega oleks igati loogiline, et ise ka eeskuju näitame. Minu üllatuseks olid kõik (neli 🙂) kohe nõus ning, et idee ei jääks ainult mõtteks, panime esialgse tegevuskava kohe paika.

Kõik meist on hetkel mingi spordialaga vähem või rohkem seotud, mistõttu proovime need alad koos läbi. Seega on plaanis rattasõit, disc-golf, treening jõusaalis ning siis ehk veel matk kuskil rabas. Kuna Jevgeni on jõusaalis suurem “kala” kui mina, pole nii öelda minu “tegevus” veel päris paigas. Aga alustame algusest ja vaatame, kuidas läheb. Loodame, et ilm meid alt ei vea. Päevasel ajal  ja õhtuti on kõigil omad asjatamised, toimuvad enamus tegevusi hommikul vara 7 ajal. Ma olen ideest igatahes väga vaimustatud ning tegelikult on see lisaks liikumisele ka hea võimalus tundma õppida oma kaastöötajaid ning nendega midagi toredat koos teha, mis tuleb kindlasti kasuks meeskonna ühtsustundele.


Maikuus pakuti mulle tegelikult ka tööd kontorifitnessi treeningute läbiviimisel. Sisuliselt tähendas see, et käiksin lõuna ajal erinevates firmades ja teeksin seal 15-30- minutilisi lühitreeninguid. Eesmärgiks on töötajad rohkem liikuma saada, et tagada õnnelikud, terved ja motiveeritud töötajad, mis on kindlasti iga ettevõtte üks suurimaid väärtusi. Kui esialgu olin õhinaga valmis pakkumist vastu võtma, siis pikemal kaalutlemisel siiski loobusin sellest. Eks põhjuseid on erinevaid, aga hetkel tunnen, et tahaksin pigem juhendada jõusaalitreeninguid.

Sellest hoolimata on antud teema mulle üsna südamelähedane. Juba Sports Directis töötades üritasin ikka sportlikku ja tervislikku elustiili võimalikult palju reklaamida. Õnneks oli meil firma poolt soodustingimustel spordiklubis treenimine ning osalemine paljudel spordiüritusel. Suur osa seda esimest võimalust ikka kasutas. Siiski oli aktiivsetesse tegevustesse inimeste kaasamine tihti üsna keeruline. Vahepeal tõmbas see endal ka motivatsiooni alla, kui teised enda huvi eriti üles ei näidanud. Kuna tööl olid inimesed üsna palju jalgadel, oli toitumine tegelikult see tõeline kurjajuur.

Võimalusi, mida teha ,on tegelikult väga palju. Ka EOK leheküljel on mitmed ideid. Näiteks kontorivõimlemine, erinevad väikesed sportlikud / liikumist soodustavad challengid töö juures, ühistreeningud. Levinumad on näiteks igapäevane plangu tegemine, sammulugemisvõistlused, endomondo võistlused. Üks hea sõbranna rääkis, et kuna tööl oli probleemiks pikk liftijärjekord, tegid nad trepivõistluse ehk kes kõige rohkem kuus 11-korrusele treppe “tallab”. Võistlus on muidugi aususe peale – iga kord kui treppi kasutatakse, peab seinale kriipsu tõmbama enda nime taha. Minu meelest päris hea mõte ning tekitab natuke hasarti. Keegi ei taha ju viimane olla!

Samuti algas Sport ID algatatud “Kondimootoriga tööle” kampaania. Lühikirjeldus on selline “4. septembrist – 29. septembrini toimuva aktsiooni eesmärk on innustada töötajaid aktiivsemalt liikuma ning ära kasutama neid minuteid ja tunde, mil liigutakse kodust tööle ja töölt koju”. Kugi ise sellega ei liitunud, proovin ikka natuke rohkem jala käia. Näiteks olen käinud lõunat kodus söömas, mis on täpselt mõnusa jalutuskäigu kaugusel.

Igatahes meie meeskond on valmis ja loodame, et ilm meid homme alt ei vea! Kell 5.30 on äratus ning tuleb mis tuleb – alati pole lihtne sportlastega koos töötada! Aga ma ei kurda 🙂.


Kui teil mingeid ägedaid mõtteid või tegevusi on, mida korraldanud olete, võite kindlasti kirjutada!

Rohkem infot EOK leheküljelt.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s